Het rommelt in farma-wonderland.. Dát is de conclusie als we alle rumoer die op dit moment rondom vooral de kosten van gezondheidszorg leeft, op een rijtje zetten. Ook de politiek heeft zich al voorgenomen stelling te gaan nemen tegen de macht van Big Pharma, een gedrocht dat zich in een monopolistische positie heeft gemanouvreerd. Ten koste van patiënten die geneesmiddelen in dienen te nemen. Ten koste van gezondheidsbudgetten, die voor een groot deel in hun zakken verdwijnen. Maar vooral ten koste van veel vertrouwen dat in de farmaceutische industrie was gestoken door overheden en burgers. Het is nu de beurt aan de medische hoogleraren om afstand te gaan nemen van deze ondermijnende positie die Big Pharma heeft ingenomen.
* * *
x
Helft van de geneesmiddelen deugt niet..!
2012 WantToKnow.nl/.be
bron: o.a. RT.com
x

Dr. Philippe Even en Dr. Bernard Debré
Volgens een studie uit 2011 is Frankrijk de 5 na grootste markt voor Big Pharma, waarbij de gemiddelde Fransman maar liefst 47 pillen per jaar verorberd. De totale kostprijs voor al deze medicijnen bij elkaar komt uit op een bedrag van ca. € 532,- per persoon. Hiervan neemt de Franse staat 77% voor haar rekening.
Maar volgens twee Franse top-professoren, Dr. Philippe Even en Dr. Bernard Debré, is de helft van alle geneesmiddelen echter volledig ‘nutteloos’. En dat komt heel simpel omdat ze gewoon niet werken..! Vaak zijn er bovendien ook veiliger alternatieven, waarbij de beide artsen hieraan toevoegen dat mensen natuurlijk wel effectieve medicijnen dienen te blijven gebruiken. Daarbij zijn volgens Dr. Even vooral de antibiotica de beste medicijnen die ooit zijn uitgevonden..
Het is Dr.Philippe Even die de knuppel in het hoenderhok gooit en de Franse krant ‘Le Parisien’ in een interview vertelt: “Frankrijk heeft een enorme staatsschuld en op het gebied van medicijnbesparingen kan het land een enorme besparing realiseren. Daarbij is het uiterst interessant om te zien, dat in de UK, waar mensen véél minder medicijnen gebruiken dan in Frankrijk, de mensen er niet minder gezond zijn.”
Al met al zijn de uitspraken van beide topwetenschappers natuurlijk een dolk in de rug voor de farma-industrie. Maar natuurlijk ook de patiënt en de overheid krijgen niet de prijs voor het slimste jongetje van de klas. Beide artsen hebben een nieuwe geneesmiddelengids voor het grote publiek laten uitgeven, 900 pagina’s dik. In Frankrijk is deze publicatie als een bom ingeslagen, niet alleen vanwege de stelling dat de helft van alle geneesmiddelen om een of andere reden nutteloos is.

Boeken vol zijn er al geschreven over de ondermijnende positie die Big Pharma in de wereld heeft ingenomen. Een huiveringwekkend monopolistisch bolwerk is ontstaan, dat alles zal doen om zich te handhaven.
De beide professoren hebben bij het verschijnen van hun ‘Guide des 4.000 médicaments utiles, inutiles ou dangereux’ uitgerekend dat de kostprijs van maar liefst 70% van nauwelijks effectieve geneesmiddelen en maar liefst 28% van de volledig waardeloze medicamenten, zou moeten worden teruggestort op de rekening van de Franse staat en de Franse staatsburger…! Alleen al in Frankrijk zou dat betekenen dat er een enorme besparing kan worden gerealiseerd: maar liefst € 10 tot € 15 miljard per jaar…!
Professor Even is oud-decaan van de faculteit Geneeskunde van de Universiteit van Parijs, en hij windt er in een interview in het Franse weekblad ‘Le Nouvel Observateur’ geen doekjes om.
Philippe Even: “De farma-industrie is de meest lucratieve, de meest cynische en de minst ethische van alle industrieën; en wanneer deze nutteloze of inefficiente geneesmiddelen van de markt worden gehaald, is het staatstekort in de ziektekostenverzekeringen meteen verdwenen. Al die nutteloze medicamenten zijn gewoon een gevolg van enorme slordigheid en incompetentie van overheidsambtenaren. Daarbij wordt het proces gemanipuleerd door corruptie van de farma-industrie. ‘
De Franse farmasector haalde de gids die beide professoren hebben gepubliceerd meteen onderuit. Het zou ‘een samenraapsel zijn van niet-wetenschappelijke bevindingen’.
De Belgische vereniging die 140farmaceutische firma’s met een vestiging in België groepeert, Pharma.be genaamd, onderschrijft de kritiek van de Franse farmasector op de publicatie van Evens en Debré; woordvoerster Christine Vanormelingen laat het volgende weten: ‘Wat wij niet begrijpen is waarom deze 2 professoren ingaan tegen aanbevelingen van officiële instanties. En daarbij ook tegen de resultaten van klinische tests met deze geneesmiddelen. Of gelooft u echt dat overheden geneesmiddelen zouden terugbetalen waarvan de doeltreffendheid niet wetenschappelijk is aangetoond?’

De doelstellingen van Big Pharma om macht te krijgen en geld te verdienen, staan haaks op de doelstelling van iedere burger, om voor lage kosten gezond te blijven, ZONDER medicijnen..
Ook dokter Martine Vanhecke van de Belgische consumentenorganisatie ‘Test-Aankoop’ heeft een duidelijke mening over de strapatzen van Big Pharma: ‘Het is vandaag veel moeilijker om een geneesmiddel ván de markt te halen dan het óp de markt toe te laten. In dit wereldje geldt nog te vaak het ‘ons-kent-ons-principe’. Zo zetelen in commissies nogal wat mensen met andere belangen, bijvoorbeeld professoren van wie het onderzoek gefinancierd wordt door farmareuzen over wier product ze dan moeten beslissen… En de sector kent perfect de weg naar de commissies, de kabinetten en de universiteiten.
Daarbij schrijven artsen medische producten voor, die een reëel maar zeer beperkt nut hebben. Ze doen dat nog té vaak, vooral onder druk van de marketing van de farmareuzen. En dit terwijl er gewoon vaak betere alternatieven bestaan’, stelt deze Belgische arts in een interview in het Belgische Nieuwsblad. ‘Alleen al daarom juichen wij een gids als deze toe en werken wij aan een eigen beoordelingssysteem voor geneesmiddelen. Zodat de patiënt eindelijk toegang heeft tot onafhankelijke informatie.’
* * *







SCHOKKEND!!!!!!!Franse TF1 over gentech onderzoek op ratten:
http://lci.tf1.fr/science/sante/ogm-apres-l-etude-choc-le-gouvernement-veut-verifier-en-urgence-7531271.html
Bekijk het filmpje en zie de tumors die de ratten binnen een jaar krijgen na het eten van gentech voeding!!!!
Tumors met een omvang van 25% van het totaal van de rat!!!!