Volg ons op Facebook Volg ons op Twitter Volg ons via onze RSS Feed
WantToKnow.nl

Terugkeer van ‘LAVA’ in de landbouw!

Marc Daelemans: heb respect voor reeds ontdekte wijsheid!

Een paar weken geleden bereikte ons het bericht van de Belg Marc Daelemans. Na het doorlezen van zijn bericht vonden we het de moeite waar(d), hem een gastcolumn te vragen te schrijven. Aldus geschiedde en hieronder lees je het resultaat van zijn pennenvrucht; een pleidooi voor natuurlijk landbouw, dáár waar de hele wereld krankzinnig lijkt te zijn geworden op dit gebied, als we alleen al kijken naar de invoer van de Codex Alimentarius..

Een mooie terugblik op de analyses van deskundigen van decennia terug. Marc Daelemans schrijft in zijn eerste mail het volgende:

“De bouw van moderne natuurlijke waterzuiveringssystemen met beplante lava filters heeft geleid tot verder onderzoek van mijn kant. En via het studiewerk van de revolutionaire water-wetenschap van Victor Schauberger herontdekte ik ook weer het onderzoek van biochemicus Dr. Med. Julius Hensel.

Hij onderstreepte vooral het belang van het mineraliseren van de aarde. Meer dan 100 jaar geleden ontdekte deze wetenschapper Julius Hensel als eerste dat de bodem uitgeput raakte, vooral van mineralen. Bovendien was zijn nogal revolutionaire ontdekking, dat ALLE planten hun stikstof-behoeften kunnen dekken uit de atmosfeer!

Het gebrek aan levensnoodzakelijke mineralen en sporenelementen in de bodem, en het gebruik van mest ( ook stalmest), veroorzaakt op dit moment de situatie dat de bodem, het water, de planten en de mensen ziek worden.

Julius Hensel zijn boeken werden systematisch vernietigd. Maar zijn kennis is heden ten dage actueler dan ooit tevoren. Recentelijk werden zijn belangrijkste boeken weer herdrukt. Zelf geef ik lezingen over de natuurlijke landbouwmethoden van Hensel met mineralen (Lava, gips en kalk  i.p.v. mest). Is het mogelijk om aandacht te besteden aan deze problematiek?”

We geven graag Marc de ruimte hier op de gastcolumn.

* * *

x

Terugkeer van LAVA in de landbouw!

Marc Daelemans © november 2010

x

Onze moderne landbouwmethoden en ook de bio-landbouw zijn nog steeds gebaseerd op het in 1840 gepubliceerde studiewerk van Justus von Liebig, waarin hij de zouten opsomt, die planten als voeding nodig hebben (vooral stikstof-, fosfor- en kali-zouten). Die zouten moesten volgens hem in een bepaalde verhouding aanwezig zijn.

De cover van het boek van Justus von Liebig

De wet hierover werd bekend als de ‘Wet van het minimum’: de grootte van de oogst wordt bepaald door dat element, dat ten opzichte van de andere noodzakelijke elementen maar minimaal aanwezig is.

Von Liebig was echter zo verbijsterd over wat met die wetenschap gebeurde dat hij 21 jaar nadien enkele beschouwingen neerpende in  “Es ist ja dies die Spitze meines Lebens”.

Hij stelt in dit boekwerk onomwonden: “Lang nadenken en een hele reeks opmerkingen deden mij inzien dat mijn mening van de jaren 1840, dat de natuurlijke bronnen van stikstof voor de noden van de landbouw onvoldoende zouden zijn, niet juist kon zijn”.

En verder: “De moderne landbouw gaat ten onder door de roofbouw op de grond”.

Deze ‘schuldbekentenis’ van Justus von Liebig op het einde van zijn leven werd door het establishment (vooral de chemisch-farmaceutische- en meststofindustrie, en ook de universiteiten) vakkundig doodgezwegen ten koste van zijn zelf verklaarde vergissing, die de kern is gaan vormen van het onderzoek paradigma dat in de landbouw nog steeds het mooie weer maakt.

In 1893, ongeveer 50 jaar na de publicatie van de minimumwet van von Liebig, publiceerde een ander Duitse biochemicus, Dr. med. Julius Hensel, zijn boek ‘Brot aus Steinen’, dat niet alleen de kwalijke gevolgen van kunstmest beschrijft (vooral stikstof, fosfor en kalium), maar ook die van het gebruik van dierlijk mest.

Hensel vond in vulkanisch rotsmeel, gips en kalk de ideale meststof die alle basismineralen, maar ook fosfor, in de juiste proporties bevat. Bovendien is praktisch overal in de wereld rotsmeel overvloedig en goedkoop beschikbaar. Naast de vernoemde basismineralen bevat rostmeel nog enkele tientallen andere mineralen, waarvan men nu weet dat ze ook essentieel zijn voor gezonde gewassen, gezonde dieren en gezonde mensen!

Onze Aarde is wérkelijk onze 'Levende Moeder'. Zo blijkt steeds weer!

Wat stikstof betreft, bewees Hensel dat alle planten hun stikstof behoefte uit de atmosfeer halen en niet alleen de zogenaamde ‘stikstoffixerende’ planten. Als er te veel stikstof wordt toegevoegd aan de bodem,  in verhouding tot de basismineralen, dan neemt neemt ammoniumstikstof de plaats in van die mineralen en dan krijgen de planten een krachtige groeistoot, maar dan zijn plantenziektes en insectenplagen het onvermijdelijke gevolg van dat mineralentekort en het teveel aan stikstof.

Te veel stikstof (ook stalmest!) maakt de bodem, het water, de planten en de mensen ziek.. Heden ten dagen zijn onze landbouwgronden voor 85% gedemineraliseerd, en ook onze gewassen..!!

Hensel was niet alleen tegenstander van de stikstof(mest) landbouw, maar was ook als een van de eersten tegenstander van vaccinaties om de mensheid te beschermen tegen ziektes. Zijn boeken werden systematisch vernietigd en Hensel werd vergeten. Maar zijn studiewerk is heden ten dagen actueler als ooit tevoren! Recentelijk werden zijn belangrijkste boeken terug herdrukt.

” Hoe bewuster wij koolzuurkalk met gesteentemeel vermengen, regen en zonneschijn uitzetten, om zo groter wordt de vruchtbaarheid en de opbrengst. – Hoe vruchtbaarder de Aarde wordt, zo gemakkelijker is het aardste lijden van de mensheid te stoppen: armoede en honger.
Zodra iedereen zonder al te veel moeite voldoende gevoed is, verliezen duizenden bekoringen hun kracht, en keert de natuurlijke moraliteit terug”

Dr. Med. Julius Hensen ( Das Leben)

De bovenste grondlaag van onze planeet is moe, hongerig en verarmd. We hebben haar uitgeput, vergiftigd met synthetische chemicaliën en beroofd van haar groene kleed. Op onze beurt voelen wij ons moe, leeg en slecht gevoed, ondanks onze overvoeding. Degeneratieve ziekten en misdaad vieren hoogtij als nooit tevoren. Een toenemend aantal volwassenen en kinderen zijn afhankelijk van verslavende geneesmiddelen en drugs om het leven te overleven. Geweld is een gewoonte geworden in gezinnen, wijken en continenten.

Hoe vinden we de wortels van zo’n doordringende en algemene disharmonie? Meer dan tachtig jaar geleden drong de eminente wetenschapper en Nobelprijswinnaar Dr. Alexis Carrel door tot de kern van de zaak: ziekten worden voornamelijk veroorzaakt wanneer we de harmonie tussen de mineralen vernietigen, die in onooglijk kleine hoeveelheden te vinden zijn in lucht, water, voedsel, en – heel cruciaal – de bodem.

Marc Daelemans, © November 2010

Meer info en contact:

Averbodeweg 21 B / 3271 Zichem / Belgie

gsm 0032 (0) 476/35 24 84 remineraliseer@skynet.be

En bekijk onze internationale website:  Remineralize.org

Overigens verscheen een goede reportage over deze materie (!) in het tijdschrift van WERVEL:

‘Landbouwbodems als zwarte doos’Kijk op deze lead en download de .pdf

Bekijk deze prachtige, 8 minuten durende, BBC-documentaire over de kracht van lava op de kwaliteit van onze Aarde! Ook in de landbouw hebben we geen kunststof-middelen nodig, zoals kunstmest..!

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
Reageer (28) Print

Waardeer dit Artikel:

7 stem(men), Stem nu!

Deel dit artikel:

Boekentip(s) bij dit artikel:

Klik op de cover van de boekafbeelding voor meer informatie over het artikel

28 Reacties op: Terugkeer van ‘LAVA’ in de landbouw!

Reageer op dit artikel Volg deze reacties Volg alle reacties op WantToKnow
  • Frans

    Die van Zee zout heb ik nog niet gezien.

    Lava spreekt voor zich zelf.

    Zelf gebruik ik het water vitaliseren of te wel het links en rechts draaien van het water in een vortex.(diverse apparaten in gebruik) Groei verbetering tot 300 % en vele andere voordelen.

    Ormus techniek laat ook bijzondere dingen zien. (apperaat in aanbouw.)

    En natuurlijk EM Effectieve Bacterien, ook een bijzonder mooi goedje. gebruik dit zelf ook.

    Het water behandelen met watergas, geeft ook een betere groei.

    Etc. Allemaal natuurlijk

    13
  • Marco

    Hoi,

    ik wil nog toevoegen dat water vitaliseren nog een aardige boost geeft, groeit veel gezonder en mindergevoelig voor ziektes/insekten.

    12
  • ik heb een pot van +_anderhalve liter .gooi hem voor,n kwart vol met keltich zeezout en gooi ervoor de rest water op .met een paarkeer flink schudden kun je zien of het water geen zout meer opneemt zodat er wat zout blijfd liggen op de bodem .als dat zo is dan ? kun je elke dag een theelepel zoutwater pakken voor in de koffie melk jochurt melk .ik doe dit al weer een maand of 5 en het bevalt me goed want je raakt een hoop troepkwijt uit je lichaam vol me beter en sterker daardoor .en DEAMS DAVID ik ? zou zeggen neem een kwart zeezout en de rest vul je op met gewoon water of slootwater .voor je plantengroei dan he niet om te drinken!

    11

Plaats hier uw reactie

Uw email wordt nooit gepubliceerd of gedeeld met derden. Verplicht veld *

Wilt u een Persoonlijke Avatar afbeelding bij uw reacties? Ga dan naar www.gravatar.com

Home
Top
Help
Contact
Muziek