De bron van de RUTTE-wraak tegen Poetin..?
2025 WantToKnow.nl/be
*
Het is april 2014 en de president van Rusland legt een staatsbezoek af in Nederland. In het Amsterdamse scheepvaartmuseum, geven beide heren een persconferentie. Daarbij neemt Mark Rutte de gelegenheid te baat, om voor de homorechten in Rusland op te komen. Mensenrechtenproblemen in het algemeen waren een van de gespreksonderwerpen tijdens deze ontmoeting tussen Vladimir Poetin en premier Rutte van Nederland. Rutte vestigde de aandacht op de wet op het verbod op propaganda van homoseksualiteit die in sommige regio’s van Rusland is aangenomen tegen seksuele minderheden
Vervolgens haalde Poetin op niet mis te verstane wijze Mark Rutte onderuit, door hem te wijzen op misstanden in Nederland. Poetin benadrukte, dat dergelijke wetten in Rusland niet op federaal, maar op regionaal niveau worden aangenomen en daarbij tegelijkertijd de stemming in die specifieke samenleving weerspiegelen.
Bovendien herinnerde Vladimir Poetin eraan dat er in Nederland een partij is die pedofilie steunt. Hij zei: “Ik kan me nauwelijks voorstellen dat een of andere rechtbank in Moskou het functioneren van een organisatie die pedofilie promoot in Nederland zou toestaan. Misschien is er zo’n organisatie. Ik kan me nauwelijks voorstellen dat we nu een partij hebben, die in het parlement vertegenwoordigd is, tegen vrouwen is, maar hier is zo’n partij (SGP vert.).
Hier moeten we gewoon beter naar elkaar luisteren en elkaar respecteren weet je. Stel je voor dat we zo’n organisatie hebben die pedofilie promoot Nou luister, ik denk dat in sommige regio’s van de Russische Federatie mensen wapens zouden opnemen.”